Check the settings قوس کف پای شما نرمال است؟

قوس کف پای شما نرمال است؟

on . Posted in بلاگ

قوس کف پای شما نرمال است؟ ساختار و شکل پیچیده استخوان ها ، عضلات ، رباط ها و تاندون های موجود در پای شما ، قوس هایی را در کنار و در طول هم به وجود می آورند . این قوس های انعطاف پذیر و قابل ارتجاع در حین راه رفتن به توزیع وزن بدن شما به طور مساوی در تمام قسمت های پا کمک می کنند . قوس کف پا نقش مهمی در چگونگی وفق یافتن شما با انواع سطوحی دارد که روی آنها راه می روید . کفش هایی را بپوشید که با نوع قوس کف پای شما سازگار باشند .  به طور عمومی ، پای شما در یکی از این سه طبقه بندی قرار دارد : • قوس طبیعی کف پا . کف پای شما نه صاف است و نه قوس زیادی دارد .  به دنبال کفش هایی با لژ محکم ، در حد لزوم تخت و یا با پاشنه کوتاه باشید.پد های قسمت قوس و یا طراحی –قالبی- همان قسمت باید قوس کف پای شما را پوشش دهد . • قوس کم کف پا یا کف پای صاف . قوس کم کف پا یا کف پای صاف می تواند باعث فشار روی عضلات و مشکلات مفصلی در برخی افراد شود ،  پس از مشاوره با یک متخصص پا ،کفی مناسب برای کفش خود و یا کفش مناسب طبی انتخاب کنید. • قوس زیاد کف پا . قوس زیاد کف پا می تواند باعث کشیدگی شدید روی مفصل و عضلات شود ، چون در این صورت پای شما نمی تواند ضربات را به خوبی جذب کند به ویژه اگر شما فعالیت های پرشی و حرکتی زیادی انجام می دهید .  از پد های چند لایه برای پر کردن ارتفاع بین قوس و کف کفش استفاده کرده و حتما قبل از این کار با یک متخصص مشورت کنید.  در مورد نوع کف پای خود مطمئن نیستید ؟ پای خود را در آب فرو کنید و روی یک مقوا قدم بگذارید . ردپای خود را بررسی کنید . اگر می توانید قسمت بیشتری از ردپای خود را ببینید ، احتمالا دارای قوس کف پا کمی هستید . اگر قسمت کمی از ردپای خود را می بینید به احتمال زیاد قوس کف پا زیادی دارید . از تصویر زیر به عنوان راهنما استفاده کنید.دکترشول کفش و صندل طبی

ساختار و شکل پیچیده استخوان ها ، عضلات ، رباط ها و تاندون های موجود

در پای شما ، قوس هایی را در کنار و در طول هم به وجود می آورند . این قوس های انعطاف پذیر و قابل ارتجاع در حین راه رفتن به توزیع وزن بدن شما به طور مساوی در تمام قسمت های پا کمک می کنند . قوس کف پا نقش مهمی در چگونگی وفق یافتن شما با انواع سطوحی دارد که روی آنها راه می روید .

کفش هایی را بپوشید که با نوع قوس کف پای شما سازگار باشند .

 به طور عمومی ، پای شما در یکی از این سه طبقه بندی قرار دارد :

• قوس طبیعی کف پا . کف پای شما نه صاف است و نه قوس زیادی دارد .

 به دنبال کفش هایی با لژ محکم ، در حد لزوم تخت و یا با پاشنه کوتاه باشید.پد های قسمت قوس و یا طراحی –قالبی- همان قسمت باید قوس کف پای شما را پوشش دهد .

• قوس کم کف پا یا کف پای صاف . قوس کم کف پا یا کف پای صاف می تواند باعث فشار روی عضلات و مشکلات مفصلی در برخی افراد شود ،

پس از مشاوره با یک متخصص پا ،کفی مناسب برای کفش خود و یا کفش مناسب طبی انتخاب کنید.

• قوس زیاد کف پا . قوس زیاد کف پا می تواند باعث کشیدگی شدید روی مفصل و عضلات شود ، چون در این صورت پای شما نمی تواند ضربات را به خوبی جذب کند به ویژه اگر شما فعالیت های پرشی و حرکتی زیادی انجام می دهید .

قوس کف پا و لزوم استفاده از کفش طبی

 

از پد های چند لایه برای پر کردن ارتفاع بین قوس و کف کفش استفاده کرده و حتما قبل از این کار با یک متخصص مشورت کنید.

در مورد نوع کف پای خود مطمئن نیستید ؟

پای خود را در آب فرو کنید و روی یک مقوا قدم بگذارید . ردپای خود را بررسی کنید . اگر می توانید قسمت بیشتری از ردپای خود را ببینید ، احتمالا دارای قوس کف پا کمی هستید . اگر قسمت کمی از ردپای خود را می بینید به احتمال زیاد قوس کف پا زیادی دارید .

از تصویر زیر به عنوان راهنما استفاده کنید.

قوس کف پا و لزوم استفاده از کفش طبی

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تحقیق و ترجمه:واحد تحقیق و مطالعات دکترشول

منبع:webmed

Tags: مراقبت از پا کفش طبی دکترشول کفش نرم و راحت دیسک کمر قوس کف پا کف پای صاف

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید